ąąęąęąęąąę
static

Stroje i przebrania na Halloween

stroje na halloweenHALLOWEEN

- podobnie jak w karnawale w Halloween wszyscy - dzieci i dorośli przebierają się za przeróżne postaci. Najczęściej są to potwory, wampiry, kościotrupy i czarownice. Wiele osób przebiera się także za postaci z filmów i bajek. Tak na prawdę, każdy strój jest dobry na Halloween o ile się w nim dobrze czujemy. Coraz częściej jednak, nasi klienci poszukują oryginalnych przebrań.

Dlatego też nasze wypożyczalnie oferują zarówno straszne kostiumy, jak i stroje filmowych i bajkowych postaci oraz ciekawe, niepowtarzalne i oryginalne przebrania, które zrobią furorę na Halloween'owych imprezach.

Najpopularniejsze stroje na Halloween prezentujemy w galerii poniżej a wszystkie mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu w zakładce "halloween"

Ciekawostką jest, że pierwsze kostiumy na Halloween pojawiły się już w 1930 roku. Od tego momentu także w Stanach Zjednoczonych popularny stał się zwyczaj cukierek albo psikus (Trick or Treat).

Jednym z najpopularniejszych konkursów przeprowadzanych na Halloween jest konkurs na najlepsze przebranie, najciekawszy kostium czy najstraszniejszy strój. Jeśli chcą Państwo taki konkurs wygrać muszą Państwo odwiedzić nasze wypożyczalnie strojów.

 


Dla zainteresowancych (za wikipedia.org)

Halloween, Hallowe'en – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do świata zmarłych, obchodzony w wielu krajach kultury chrześcijańskiej nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Szkocji i Anglii. W Irlandii dzień jest świętem państwowym. W pozostałych krajach, mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością.

Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych. Irlandzcy imigranci sprowadzili tradycję do Ameryki Północnej w XIX wieku. W drugiej połowie XX wieku święto trafiło do zachodniej Europy. W czasach pogańskich ludzie w Irlandii przebierali się w kolorowe kostiumy i odprowadzali duchy do granic miasta. Halloween w Polsce stało się popularne w latach 90.

Nazwa halloween jest najprawdopodobniej skróconym All Hallows Eve – wigilia Wszystkich Świętych.


ZOBACZ NASZE HALLOWEENOWE NOWOŚCI

Galeria